Leave your phone number, our team will communicate with you as soon as possible.
Name - Surname :
Phone :
let's call you
İstanbullu olmada marka tescilliler öncelikli
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN) ile anlaşıldı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2012 yılında ICANN'a yaptığı başvuruya olumlu dönüş yapılması sonucu, gerekli altyapı çalışmalarının da tamamlanmasıyla, ".istanbul" ve ".ist" alan adları için erken kayıtlar başladı. Bundan böyle ".istanbul" ve ".ist" alan adları da ".com" ve ".net" gibi kullanıma açık olacak.   

28 Ocak itibarıyla tescilli dünya markalarının başvurularına açılan ".istanbul" ve ".ist" alan adları, 1 Mart'tan itibaren kamu kuruluşları, vakıf, dernek ve STK'lara açılacak. Tüm bireysel başvurulara ise 10 Mayıs itibariyle açılacak. Bu alan adlarına öncelikli olarak sahip olabilmenin en önemli koşulu ise markanızın tescilli olması.

Berlin ve Londra'dan sonra ilk şehir İstanbul

Berlin ve Londra'dan sonra alan adı uzantısına sahip ilk şehir olan İstanbul, aynı zamanda, dünyadan 66 coğrafik alan başvurusu içerisinde, ".istanbul" ve ".ist" ile iki alan adı uzantısına sahip tek şehir oldu. 

"Yeni alan adlarıyla birlikte hem İstanbul'un markalaşmasına, hem de İstanbul isminden faydalanacak birçok firmaya katkı sağlanmış olunacak. İstanbul ismi ünlü markalar ile tüm dünyada kullanılacak, aynı zamanda firmalar da İstanbul isminden faydalanmış olacak" denildi.

Devir Patent Marka Tescil Ofisi..
Markanız Yurt Dışında Tescilli mi ?
Rüçhan Hakkı olarak da bilinen öncelik hakkı sayesinde bir marka sahibi ilk başvuru tarihinden itibaren 6 ay içerisinde yurtdışında tescil için başvuru yaparsa, koruma tarihi ilk başvuru tarihi olarak kabul edilir ve siz marka sahiplerine büyük avantaj sağlar. Rüçhan hakkından bağımsız olarak da yurtdışında marka tescil işlemleri yapılmaktadır.Yurtdışında markaların korunması için siz müvekkillerimizin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda izlenebilecek alternatif yollar;Ülkesel Marka TesciliYurtdışında istenen ülkede o ülkenin kendi mevzuatlarına göre yapılabilecek marka başvurusudur. Diğer başvuru sistemlerine belirli avantajları ve dezavantajları vardır. Konu hakkında detaylı bilgi için uzman arkadaşlarımıza ulaşabilirsiniz.Yurtdışında marka tescil başvurusu ülkesel bazda (ulusal) yapılabildiği gibi çeşitli ülkeleri kapsayan toplu sistemlerle de yapılabilir. Tüm dünyada geçerli tek bir tescil sistemi mevcut o
Read more »

blogs

Markanız Yurt Dışında Tescilli mi ?
Yurtdışı Patent ( Uluslar Arası Patent PCT )
TÜBİTAK reformuyla 'sahipli Ar-Ge' modeli geliyor
Ailece robot üretiyorlar
İndirme Özelliği Nedeniyle Netflix`e Patent Davası Açıldı!
İÜ kimya alanında 2 yeni patent aldı
Patent Tescili
Marka Tescili