Leave your phone number, our team will communicate with you as soon as possible.
Name - Surname :
Phone :
let's call you
Konya Tescilde Zirveyi Zorluyor
2015 yılında 42 patent tescili yapan Konya, bu alanda 55 ilin toplamından fazla patent gerçekleştirdi. Patent tescilinde Türkiye’de 8. sırayı alan Konya marka tescili, endüstriyel tasarım ve faydalı modelde de zirveyi zorluyor

55 İLDEN FAZLA PATENT ALDIK

2015 yılı tescil rakamları belli oldu. Patentte Konya Türkiye 8. si olarak iyi bir performans ortaya koydu. Geçtiğimiz yıl yurt genelinde bin 730 adet patent tescili yapılırken, Konya ise plakasını bularak 42 patent tescili ile Türkiye’de yüzde 2,4’lük bir paya sahip oldu. Konya’da, 55 ilin toplamından fazla patent tescili gerçekleştirilirken, ülke genelinde 28 il ise hiç patent tescili gerçekleştiremedi.

MARKA TESCİLİNDE 7. SIRADAYIZ

2015 yılında Türkiye’de 70 bin 111 adet marka tescili gerçekleştirilirken, Konya’da ise bin 960 adet marka tescili gerçekleşmiş olup şehrimiz bu rakamla Türkiye’de 7. sırayı aldı.

Konya’da, 40 ilin toplamından fazla marka tescili gerçekleşti. 2015 yılında 370 adet endüstriyel tasarım tescili gerçekleştiren Konya, ayrıca 185 adet faydalı model tescili gerçekleştirildi. 

Devir Patent Tescil Ofisi
Markanız Yurt Dışında Tescilli mi ?
Rüçhan Hakkı olarak da bilinen öncelik hakkı sayesinde bir marka sahibi ilk başvuru tarihinden itibaren 6 ay içerisinde yurtdışında tescil için başvuru yaparsa, koruma tarihi ilk başvuru tarihi olarak kabul edilir ve siz marka sahiplerine büyük avantaj sağlar. Rüçhan hakkından bağımsız olarak da yurtdışında marka tescil işlemleri yapılmaktadır.Yurtdışında markaların korunması için siz müvekkillerimizin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda izlenebilecek alternatif yollar;Ülkesel Marka TesciliYurtdışında istenen ülkede o ülkenin kendi mevzuatlarına göre yapılabilecek marka başvurusudur. Diğer başvuru sistemlerine belirli avantajları ve dezavantajları vardır. Konu hakkında detaylı bilgi için uzman arkadaşlarımıza ulaşabilirsiniz.Yurtdışında marka tescil başvurusu ülkesel bazda (ulusal) yapılabildiği gibi çeşitli ülkeleri kapsayan toplu sistemlerle de yapılabilir. Tüm dünyada geçerli tek bir tescil sistemi mevcut o
Read more »

blogs

Markanız Yurt Dışında Tescilli mi ?
Yurtdışı Patent ( Uluslar Arası Patent PCT )
TÜBİTAK reformuyla 'sahipli Ar-Ge' modeli geliyor
Ailece robot üretiyorlar
İndirme Özelliği Nedeniyle Netflix`e Patent Davası Açıldı!
İÜ kimya alanında 2 yeni patent aldı
Patent Tescili
Marka Tescili