Leave your phone number, our team will communicate with you as soon as possible.
Name - Surname :
Phone :
let's call you
Liseliler Bilim ve Fikir Festivali`nde yarışacak
İstanbul’da bulunan bir vakıf üniversitesinin İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle liselere yönelik düzenlediği Bilim ve Fikir Festivali bu yıl 13-14 Nisan’da 4’üncüsü gerçekleştirilecek.
Festivalin tanıtım toplantısı İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve akademisyenlerin katılımıyla yapıldı.     
Toplantıda verilen bilgiye göre yarışmaya İstanbul’daki Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı 9,10,11 ve 12’inci sınıf öğrencileri başvurabilecek. Bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen festivale, sağlık-fen bilimleriyle sosyal bilimler olmak üzere iki kategoride başvuru kabul edilecek. Yarışmada, kendi kategorilerinde birinci olan projelere 6 bin, ikinci olan projelere 4 bin, üçüncü olan projelere ise 2 bin lira para ödülü verilecek.     
Tarhan, öğretmenlerin, öğrencilerinin ufkunu açma konusunda rol model olduklarına dikkati çekerek, gençlerin proje yapmaya teşvik edilmesiyle Nobel Ödülü alabilecek insanlar yetiştirilebileceğini belirterek "Geçmişte matematik, coğrafya gibi pek çok alanlardan insanlar bizden çıkmış. İbn-i Sina bizden çıkmış, şimdi niye yetiştiremeyelim?" dedi.     
Yelkenci ise bir eğitim sisteminin çocuklara, gençlere hayal kurdurmaktan daha büyük görevi olmadığını belirterek, "Eğitim sistemi öğrenciye hayal kurmayı öğretebiliyorsa görevini yapmış demektir. Her öğrencinin küçük birer bilim insanı olarak görülmesi onları güle oynaya icat çıkarmaya yönlendirecek. Bu da ülkenin fikir, sanayi ve patent üretimine katkı sağlayacak" diye konuştu.     
Üsküdar Üniversitesi Nörobilim Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr.  Oğuz Tanrıdağ da toplantıda "Beyin Temelli Eğitim" başlıklı sunum gerçekleştirdi.     
Eğitimle ilgili yanlışlara değinen Tanrıdağ, mevcut sistemin çocuğa verilenlerin misliyle geri almak şeklinde kurgulandığını, bunun çocukları özgün üretimden uzaklaştırdığını vurguladı.     
Beyin temelli öğrenme modeline göre eğitime dair birçok ezberin bozulduğunu anlatan Tanrıdağ, şunları söyledi:
"Öğrenmenin yaşı eğitim görülen yaşlardır. İkinci olarak, eğitim çocuğun çevresinden en fazla duyduğu dil üzerinden yapılmalı. Üç; eğitim sadece sözel değil görsel de olmalıdır. Dört; eğitim, tek bir zeka kavramı üzerinden değil çoklu zeka kavramıyla yapılmalı. Beş; eğitim zihin teorisi gözetilerek yapılmalı. Altıncı unsur olarak eğitim, 4 yaşında nota bilmeden Mozart eserleri çalabilen çocuğun, bu iş bilimsel olarak nasıl yaptığını açıklayan ayna nöron gerçeğine göre yapılması. Bu, taklit ve kopyalama yoluyla öğrenmeyi ifade eden bir teoridir. Son olarak da eğitim haz uyandırıcı ve ödüllendirici yoldan yapılmalı."

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
Markanız Yurt Dışında Tescilli mi ?
Rüçhan Hakkı olarak da bilinen öncelik hakkı sayesinde bir marka sahibi ilk başvuru tarihinden itibaren 6 ay içerisinde yurtdışında tescil için başvuru yaparsa, koruma tarihi ilk başvuru tarihi olarak kabul edilir ve siz marka sahiplerine büyük avantaj sağlar. Rüçhan hakkından bağımsız olarak da yurtdışında marka tescil işlemleri yapılmaktadır.Yurtdışında markaların korunması için siz müvekkillerimizin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda izlenebilecek alternatif yollar;Ülkesel Marka TesciliYurtdışında istenen ülkede o ülkenin kendi mevzuatlarına göre yapılabilecek marka başvurusudur. Diğer başvuru sistemlerine belirli avantajları ve dezavantajları vardır. Konu hakkında detaylı bilgi için uzman arkadaşlarımıza ulaşabilirsiniz.Yurtdışında marka tescil başvurusu ülkesel bazda (ulusal) yapılabildiği gibi çeşitli ülkeleri kapsayan toplu sistemlerle de yapılabilir. Tüm dünyada geçerli tek bir tescil sistemi mevcut o
Read more »

blogs

Markanız Yurt Dışında Tescilli mi ?
Yurtdışı Patent ( Uluslar Arası Patent PCT )
TÜBİTAK reformuyla 'sahipli Ar-Ge' modeli geliyor
Ailece robot üretiyorlar
İndirme Özelliği Nedeniyle Netflix`e Patent Davası Açıldı!
İÜ kimya alanında 2 yeni patent aldı
Patent Tescili
Marka Tescili