Leave your phone number, our team will communicate with you as soon as possible.
Name - Surname :
Phone :
let's call you
Nintendodan Bir Gizemli Patent Daha!
Nintendo, bir fitness cihazına benzeyen, standart kontrol tuşlarının yanı sıra hareket ve ısı algılayıcılarına sahip bir kontrol cihazı için patent başvurusu yapmış durumda.

NeoGaf kullanıcısı Rösti tarafından oyun forumunda yayınlanan patent, Sony'nin PlayStation 3 için, daha sonradan Sixaxis için vazgeçtiği, 'boomerang' kontrol koluna benzemekte. Ancak bu patent, bağlantı tarafı kullanıcıya doğru bir şekilde tutulan boomerang'ın aksine Microsoft'un Xbox 360 kablosuz direksiyonuna benzer bir şekilde kullanılıyor.

Bu cihazın Nintendo'nun yeni konsolu NX'in bir parçası olup olmadığı ise henüz belli değil. Cihazın, Wii U için tasarlanmış ancak gerçeğe dönüşmemiş bir cihaz olması da mümkün.

Patentte işaret edilen cihaz, Nintendo'nun orijinal Wii dışında sağlık ve fitness alanına attığı ilk adım değil. Firma, 2014 yılında da 'Quality of Life' (Yaşam Kalitesi) programını tanıtmaya başlamıştı. Bu programın ilk ürünü, giyilme ihtiyacı olmadan kullanılabilen ve kullanıcıların uykularını takip eden bir cihazdı ve 2014 yılının sonlarında duyurulduktan sonra bu yılın başlarında iptal edilmişti.

O sırada Nintendo Başkanı Tatsumi Kimishima, bu program dahilinde yapabilecekleri çok şey olduğuna inandıklarını ve çalışmalarına devam edeceklerini söylemişti...

Devir Patent Tescil Ofisi. 
Markanız Yurt Dışında Tescilli mi ?
Rüçhan Hakkı olarak da bilinen öncelik hakkı sayesinde bir marka sahibi ilk başvuru tarihinden itibaren 6 ay içerisinde yurtdışında tescil için başvuru yaparsa, koruma tarihi ilk başvuru tarihi olarak kabul edilir ve siz marka sahiplerine büyük avantaj sağlar. Rüçhan hakkından bağımsız olarak da yurtdışında marka tescil işlemleri yapılmaktadır.Yurtdışında markaların korunması için siz müvekkillerimizin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda izlenebilecek alternatif yollar;Ülkesel Marka TesciliYurtdışında istenen ülkede o ülkenin kendi mevzuatlarına göre yapılabilecek marka başvurusudur. Diğer başvuru sistemlerine belirli avantajları ve dezavantajları vardır. Konu hakkında detaylı bilgi için uzman arkadaşlarımıza ulaşabilirsiniz.Yurtdışında marka tescil başvurusu ülkesel bazda (ulusal) yapılabildiği gibi çeşitli ülkeleri kapsayan toplu sistemlerle de yapılabilir. Tüm dünyada geçerli tek bir tescil sistemi mevcut o
Read more »

blogs

Markanız Yurt Dışında Tescilli mi ?
Yurtdışı Patent ( Uluslar Arası Patent PCT )
TÜBİTAK reformuyla 'sahipli Ar-Ge' modeli geliyor
Ailece robot üretiyorlar
İndirme Özelliği Nedeniyle Netflix`e Patent Davası Açıldı!
İÜ kimya alanında 2 yeni patent aldı
Patent Tescili
Marka Tescili