Leave your phone number, our team will communicate with you as soon as possible.
Name - Surname :
Phone :
let's call you
Pazarda satılan sebze ve meyveye barkod geliyor
Barkod numarasının bulunduğu kartlarda ürünün hangi bölgeden geldiği kontrol edilebilecek

Yeni yılda semt pazarlarında birçok yeni uygulamaya geçilecek. Sebze ve meyvelerde barkod uygulamasına gidilirken peynirler açık şekilde ve 10 santigrat derecenin altında satılamayacak.

1 Ocak 2016’dan itibaren pazarda peynirler açık olarak satılamayacak hepsi vakumlu paketlerde olacak. Öte yandan peynirler pazar esnafı tarafından 10 santigrat derecenin altında muhafaza edilecek.

Tarladan gelen sebze meyvelerin üzerinde ise barkod bulunacak. Barkod numarasının bulunduğu kartlarda ürünün hangi bölgeden geldiği yazacak. Ürünün barkod numarasını alan kişi numarayı internete yazdığı zaman sebze veya meyvenin hangi tarladan çıktığını üreticinin ismini ve hasat tarihini öğrenebilecek.

İstanbul Sanatkarlar ve Esnaflar Odası ise 0212 660 60 34 No’lu telefondan pazarlarda yaşanan olumsuzlukları not alacak. Denetim ekibini ilgini pazara gönderecek.
GS1 Barkod tescili Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde yapılmaktadır. Barkod tescili konusunda uzman danışmanlarımız her zaman yanınızdadır. 

Devir Patent Tescil Ofisi.
Markanız Yurt Dışında Tescilli mi ?
Rüçhan Hakkı olarak da bilinen öncelik hakkı sayesinde bir marka sahibi ilk başvuru tarihinden itibaren 6 ay içerisinde yurtdışında tescil için başvuru yaparsa, koruma tarihi ilk başvuru tarihi olarak kabul edilir ve siz marka sahiplerine büyük avantaj sağlar. Rüçhan hakkından bağımsız olarak da yurtdışında marka tescil işlemleri yapılmaktadır.Yurtdışında markaların korunması için siz müvekkillerimizin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda izlenebilecek alternatif yollar;Ülkesel Marka TesciliYurtdışında istenen ülkede o ülkenin kendi mevzuatlarına göre yapılabilecek marka başvurusudur. Diğer başvuru sistemlerine belirli avantajları ve dezavantajları vardır. Konu hakkında detaylı bilgi için uzman arkadaşlarımıza ulaşabilirsiniz.Yurtdışında marka tescil başvurusu ülkesel bazda (ulusal) yapılabildiği gibi çeşitli ülkeleri kapsayan toplu sistemlerle de yapılabilir. Tüm dünyada geçerli tek bir tescil sistemi mevcut o
Read more »

blogs

Markanız Yurt Dışında Tescilli mi ?
Yurtdışı Patent ( Uluslar Arası Patent PCT )
TÜBİTAK reformuyla 'sahipli Ar-Ge' modeli geliyor
Ailece robot üretiyorlar
İndirme Özelliği Nedeniyle Netflix`e Patent Davası Açıldı!
İÜ kimya alanında 2 yeni patent aldı
Patent Tescili
Marka Tescili