Leave your phone number, our team will communicate with you as soon as possible.
Name - Surname :
Phone :
let's call you
Yeni Galaxy'lerde iPhone esintisi
Samsung'un ortaya çıkan yeni patentleri, geleceğin Galaxy telefonlarında iPhone'dan "esintiler" göreceğimizi söylüyor!

Samsung tarafından alınan ve firmanın parmak izi tarayıcısı teknolojisinde yeni bir konsept üzerinde çalıştığını gösteren iki patent ortaya çıktı.

İlk patentin sunduğu detaylar, altına parmak izi tarayıcısının yerleştirileceği iPhone tarzı bir Home tuşu tasarımına işaret ediyor. Firmanın uzun bir süre Apple'ı taklit etmekle suçlandığını düşünürsek bu tarz bir patentin gerçeğe dönüşmesi halinde nasıl karşılanacağı merak konusu.

Firma tarafından alınan ikinci patent ise diğer birçok Android modelde karşılaştığımız bir çözüme benziyor. Parmak izi tarayıcısını Home tuşunun altına yerleştirmeyen bu patent, onun yerine tarayıcıyı daha geniş bir sensöre de olanak tanıyacak biçimde arka panele konumlandırıyor. Bu sayede daha gelişmiş bir parmak izi tarayıcısı da mümkün hale geliyor.

Huawei modellerinde de gördüğümüz bu çözümün Samsung cihazlarında yer almasının aslında pek de sürpriz olmayacağını söyleyebiliriz.

Devir Patent Tescil Ofisi.
Markanız Yurt Dışında Tescilli mi ?
Rüçhan Hakkı olarak da bilinen öncelik hakkı sayesinde bir marka sahibi ilk başvuru tarihinden itibaren 6 ay içerisinde yurtdışında tescil için başvuru yaparsa, koruma tarihi ilk başvuru tarihi olarak kabul edilir ve siz marka sahiplerine büyük avantaj sağlar. Rüçhan hakkından bağımsız olarak da yurtdışında marka tescil işlemleri yapılmaktadır.Yurtdışında markaların korunması için siz müvekkillerimizin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda izlenebilecek alternatif yollar;Ülkesel Marka TesciliYurtdışında istenen ülkede o ülkenin kendi mevzuatlarına göre yapılabilecek marka başvurusudur. Diğer başvuru sistemlerine belirli avantajları ve dezavantajları vardır. Konu hakkında detaylı bilgi için uzman arkadaşlarımıza ulaşabilirsiniz.Yurtdışında marka tescil başvurusu ülkesel bazda (ulusal) yapılabildiği gibi çeşitli ülkeleri kapsayan toplu sistemlerle de yapılabilir. Tüm dünyada geçerli tek bir tescil sistemi mevcut o
Read more »

blogs

Markanız Yurt Dışında Tescilli mi ?
Yurtdışı Patent ( Uluslar Arası Patent PCT )
TÜBİTAK reformuyla 'sahipli Ar-Ge' modeli geliyor
Ailece robot üretiyorlar
İndirme Özelliği Nedeniyle Netflix`e Patent Davası Açıldı!
İÜ kimya alanında 2 yeni patent aldı
Patent Tescili
Marka Tescili